Du Quoin swimming results from Marion, Anna, Herrin meets

Du Quoin swimmer Nathan Manning. (Doug Daniels File Photo)

1351sports.com / duquoinsports.com

June 19, 2018

Marion @ Du Quoin
Boys & Girls Swimming
June 19. 2018

Team Scores: Du Quoin 309. Marion 255

Du Quoin Results:
Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle: 1. Snodgrass, Maria, 36.56. 3, Bird, Madelyn, 39.50. 4. McCrary, Briseia, 40.90. 6. Kuhnert, Kadence, 52.73. 7. Davis, Annalise, 54.92. 8, Predny, Hayley, 1:22.16. 9. Davis, Noella, 1:44.85.
Girls 6 & Under 25 SC Meter Backstroke: 2. Snodgrass, Maria, 46.14. 3, Bird, Madelyn, 46.41. 4. Davis, Annalise, 48.61. 6. Kuhnert, Kadence, 54.25. 7. McCrary, Briseia, 1:03.67. 8, Davis, Noella, 1:27.82.
Girls 7-8 25 SC Meter Freestyle: 4. Fred, Haylin, 27.87. 6. Foster, Annabelle, 30.48. 7. White, Alyssa, 32.26. 9. Hopkins, Josie, 34.81. 10. Hester-Kelly, Eloise, 36.20. 12. Humphreys, Ella, 41.74. 
Girls 7-8 50 SC Meter Freestyle: 5. Fred, Haylin, 1:02.93. 6. Foster, Annabelle, 1:10.09. 8. Woodsides, Kinlee, 1:17.39. 9. Hopkins, Josie, 1:34.66. 10. Montgomery, Kinley, 1:37.75. 11. Hopkins, Zoe, 1:56.85. 
Girls 7-8 25 SC Meter Backstroke: 1. Thompson, Anniston, 24.81. 4. Fred, Haylin, 29.69. 9. White, Alyssa, 35.82. 11. Humphreys, Ella, 47.51. 12. Montgomery, Kinley, 52.76. 13, Krelo, Stella, 55.23. 
Girls 7-8 25 SC Meter Breaststroke: 1. Thompson, Anniston, 30.61. 5. Woodsides, Kinlee, 52.71.
Girls 7-8 25 SC Meter Butterfly: 1. Thompson, Anniston, 26.18. 5. Foster, Annabelle, 39.11. 6. Woodsides, Kinlee, 1:14.56.
Girls 7-8 100 SC Meter Medley Relay: 2. DQ-A (Foster, Annabelle; Woodsides, Kinlee; Thompson, Anniston; Fred, Haylin), 2:14.34.
Girls 9-10 25 SC Meter Freestyle: 2. Poiter, Olivia, 21.28. 2. Oestreicher, Kenzie, 21.28. 4. McCrary, Deianira, 27.26. 7. Davis, Lillyanna, 34.36. 
Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle: 2. Eaton, Mckenzie, 42.06. 4. Oestreicher, Kenzie, 52.25. 5. Poiter, Olivia, 55.86. 
Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke: 1. Funk, Kelby, 21.49. 2, Funk, Addi, 24.02. 3. Oestreicher, Kenzie, 28.69. 7. Davis, Lillyanna, 54.98. 
Girls 9-10 25 SC Meter Butterfly: 1. Funk, Kelby, 17.89. 3. Crow, Haylee, 23.09. 5. Funk, Addi, 25.00. 6. McCrary, Deianira, 28.75. 
Girls 9-10 100 SC Meter IM: 1. Funk, Kelby, 1:36.04. 4. Eaton, Mckenzie, 2:03.19. 5. Crow, Haylee, 2:06.64. 6. McCrary, Deianira, 2:23.56.
Girls 9-10 100 SC Meter Medley Relay: 1. DQ-A (Crow, Haylee; Funk, Addi; Funk, Kelby; Eaton, Mckenzie), 1:27.38. 3. DQ-B (Davis, Lillyanna; McCrary, Deianira; Oestreicher, Kenzie; Poiter, Olivia), 2:05.31. 
Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle: 3. Oestreicher, Kallie, 38.96. 4. Gossman, Kristina, 49.02. 5. Pyle, Rachel, 59.19. 6. Dawe, Landree, 1:06.09. 
Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle: 1. Oestreicher, Kallie, 1:29.05. 4. Gossman, Kristina, 1:49.89. 5. Dawe, Landree, 2:18.14. 
Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke: 1. Montgomery, Mikah, 43.57. 4. Campanella, Makenzie, 1:15.24. 5. Pyle, Rachel, 1:18.13.
Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly: 1. Montgomery, Mikah, 36.57. 2, Day, Rylie, 50.66. 5. Halstead, Lucy, 58.56.
Girls 11-12 100 SC Meter IM: 1. Montgomery, Mikah, 1:25.03. 4. Day, Rylie, 1:50.93. 5. Halstead, Lucy, 1:59.37. 
Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay: 1. DQ-A (Day, Rylie; Montgomery, Mikah; Oestreicher, Kallie; Gossman, Kristina), 3:04.55.
Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle: 1. Montgomery, Meesha, 27.89. 3, Ford, Faith, 35.40. :4. Romani, Elaina, 42.72. 5. Poiter, Audrey, 44.36. 
Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle: 1. Montgomery, Meesha, 1:01.77. 3. Romani, Elaina, 1:35.62. 4. Russell, Malayna, 1:46.45. 5. Poiter, Audrey, 1:49.47. 
Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke: 1. Montgomery, Makoa, 36.21. 3. Darnell, Adalyn, 45.61. 4. Russell, Malayna, 50.40. 5. Poiter, Audrey, 59.67.
Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly: 1. Montgomery, Meesha, 30.90. 3, Darnell, Adalyn, 41.67. 5. Carnahan, Emily, 53.98. 6. Davis, Summer, 57.16. 
Girls 13-14 100 SC Meter IM: 1. Montgomery, Makoa, 1:16.08. 3. Ford, Faith, 1:29.79. 4. Darnell, Adalyn, 1:32.58. 6. Carnahan, Emily, 2:01.55. 7. Davis, Summer, 2:02.87. 
Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay: 1. DQ-A (Ford, Faith; Montgomery, Meesha; Montgomery, Makoa; Darnell, Adalyn), 2:27.66.
Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle: 1. Wright, Trinity, 36.93. 2, Morefield, Emily, 37.26. 4. Hill, Camryn, 42.42. 
Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle: 2. Heape, Lauren, 1:14.62. 4. Morefield, Emily, 1:27.56. 5. Hill, Camryn, 1:33.11. 
Girls 15-18 100 SC Meter Backstroke: 2. Gomes, Rachel, 1:31.69. 4. Wright, Trinity, 1:46.84. 
Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly: 2. Heape, Lauren, 36.84. 3. Gomes, Rachel, 39.86. 
Girls 15-18 100 SC Meter IM: 1. Heape, Lauren, 1:23.84. 2. Gomes, Rachel, 1:31.34. 5. Hill, Camryn, 1:55.62. 
Girls 15-18 200 SC Meter Medley Relay: 1. DQ-A (Gomes, Rachel; Russell, Malayna; Heape, Lauren; Morefield, Emily), 2:40.77. 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle: 1. Vanzandt, Jake, 38.51. 2. Poiter, Jameson, 40.87. 3. McIntire, Carter, 45.04. 4. Zaragoza, Jacob, 51.94. 6. Lewis, Aiden, 1:16.11. 7. Lewis, Emerson, 1:18.86. 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Backstroke: 1. McIntire, Carter, 46.39. 2. Poiter, Jameson, 49.76. 3. Vanzandt, Jake, 55.62. 4. Zaragoza, Jacob, 1:05.52. 6. Lewis, Emerson, 1:23.55. 7. Lewis, Aiden, 1:39.14. 
Boys 7-8 25 SC Meter Freestyle: 1. Montgomery, Josiah, 18.65. 2, Porter, Drake, 20.39. 12. Fellner, Jaxon, 52.71. 
Boys 7-8 50 SC Meter Freestyle: 1. Funk, Gannyn, 46.93. 2. Porter, Drake, 47.96. 10. Vanzandt, Jake, 1:48.20. 
Boys 7-8 25 SC Meter Backstroke: 1. Porter, Drake, 27.80. 9. Fellner, Jaxon, 1:00.03. 
Boys 7-8 25 SC Meter Breaststroke: 1. Montgomery, Josiah, 26.37. 2. Funk, Gannyn, 30.01.
Boys 7-8 25 SC Meter Butterfly: 1. Montgomery, Josiah, 20.62. 2. Funk, Gannyn, 24.88. 
Boys 7-8 100 SC Meter Medley Relay: 1. DQ-A (Porter, Drake; Montgomery, Josiah; Funk, Gannyn; Poiter, Jameson), 1:59.20. 
Boys 9-10 25 SC Meter Freestyle: 3. VanZandt, JJ, 19.92. 4. Brown, Johnathan, 23.03. 6. Campanella, Nathon, 27.26. 9. Fornear, Lelan, 47.09. 10. Humphreys, Jaxon, 53.26.
Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle: 2. Brayfield, Connor, 45.90. 6. Campanella, Nathon, 1:05.67. 8, Predny, Paul, 1:34.22. 9. Humphreys, Maxen, 3:49.50. 
Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke: 1. Brayfield, Connor, 23.57. 3. VanZandt, JJ, 30.64. 4. Campanella, Nathon, 31.12. 7. Humphreys, Jaxon, 1:20.21. 8. Humphreys, Maxen, 1:52.99. 
Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke: 2. Brown, Johnathan, 32.68. 3. Davis, Justice, 34.71.
Boys 9-10 25 SC Meter Butterfly: 3. Brown, Johnathan, 28.10. 4. Davis, Justice, 34.17.
Boys 9-10 100 SC Meter IM: 2. VanZandt, JJ, 2:23.78.
Boys 9-10 100 SC Meter Medley Relay: 2. DQ-A (Davis, Justice; Brown, Johnathan; Brayfield, Connor; VanZandt, JJ), 1:43.66.
Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle: 3. VanZandt, Jaxon, 47.20. 4. Hopkins, Kendal, 51.50.
Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle: 4. Hopkins, Alec, 1:48.92. 6. Eaton, Collin, 2:01.06. 7. Jokisch, Brayden, 2:06.81. 
Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke: 3. Jokisch, Brayden, 54.20. 5. Hopkins, Alec, 1:04.79. 7. Eaton, Collin, 1:13.48. 
Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly: 1. Thompson, Maddax, 37.73. 3, Hopkins, Alec, 1:03.57. 4. Eaton, Collin, 1:25.28. 
Boys 11-12 100 SC Meter IM: 1. Thompson, Maddax, 1:20.95. 5. VanZandt, Jaxon, 2:21.21.
Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle: 2. Hirte, Steven, 27.78. 4. Jones, Malik, 33.24. 
Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle: 1. Hirte, Steven, 1:03.43. 3. Eaton, Jakob, 1:17.65. 
Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke: 2. Jones, Malik, 42.57. 3. Halstead, Jackson, 46.61. 
Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly: 2. Jones, Malik, 37.48. 5. Halstead, Jackson, 46.75. 
Boys 13-14 100 SC Meter IM: 2. Eaton, Jakob, 1:30.68. 3. Halstead, Jackson, 1:34.81. 
Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle: 1. Higgerson, Paxton, 26.03. 5. Manning, Nathan, 31.46. 
Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle: 1. Wood, Payton, 59.50. 2. Ragar, Rylan, 1:01.41. 
Boys 15-18 100 SC Meter Backstroke: 1. Ragar, Rylan, 1:10.71. 3, Manning, Nathan, 1:29.70. 
Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly: 1. Wood, Payton, 30.13. 2. Ragar, Rylan, 31.19. 
Boys 15-18 100 SC Meter IM: 1. Higgerson, Paxton, 1:05.47. 2. Wood, Payton, 1:09.04. 
Boys 15-18 200 SC Meter Medley Relay: 1. DQ-A (Ragar, Rylan; Hirte, Steven; Higgerson, Paxton; Wood, Payton), 2:03.82. 

New Swimming Indians Team Records:
Meesha Montgomery 13-14 50m Freestyle :27.89
Meesha Montgomery 13-14 100m Freestyle 1:01.77
Meesha Montgomery 13-14 50m Butterfly :30.90
Rylan Ragar, Steven Hirte, Paxton Higgerson, Payton Wood 15-18 200m Medley Relay 2:03.82

----------

Anna Invitational
Boys & Girls Swimming
June 16. 2018

Du Quoin Results:
Male  15-18 100 Free: 1. Higgerson, Paxton, 57.43. 
Male  11-12 100 Free: 2. Thompson, Maddax, 1:10.09. 6. Hopkins, Alec, 1:45.88. 9. Hopkins, Kendal, 2:13.01. 
Female  10-10 50 Free: 5. Crow, Haylee, 48.59. 
Female  09-09 50 Free: 1. Funk, Kelby, 37.56. 4. Eaton, Mckenzie, 44.50. 5. Funk, Addi, 44.58. 
Male  08-08 50 Free: 1. Funk, Gannyn, 46.00. 
Female  08-08 50 Free: 1. Thompson, Anniston, 46.21. 
Female  07&U 50 Free: 3. Fred, Haylin, 59.42. 8. Hopkins, Josie, 1:34.73. 9. Hopkins, Zoe, 1:42.54. 
Male  11-12 50 Back: 3. Hopkins, Alec, 1:03.34.
Female  11-12 50 Back: 3. Rose, Claire, 48.00. 17. Campanella, Makenzie, 1:18.07. 
Male  10-10 25 Back: 8. Campanella, Nathon, 30.84. 
Female  10-10 25 Back: 2. Crow, Haylee, 22.56. 
Female  09-09 25 Back: 1. Funk, Kelby, 21.50. 
Male  08-08 25 Back: 1. Funk, Gannyn, 25.77. 
Female  08-08 25 Back: 1. Thompson, Anniston, 24.73. 
Female  07-07 25 Back: 2. Fred, Haylin, 30.79. 8. Woodsides, Kinlee, 37.51. 
Male  15-18 50 Breast: 1. Higgerson, Paxton, 34.19. 
Male  11-12 50 Breast: 2. Thompson, Maddax, 39.40.
Female  10-10 25 Breast: 6. Crow, Haylee, 27.33. 
Female  09-09 25 Breast: 1. Funk, Addi, 27.29. 2. Eaton, Mckenzie, 27.63. 
Female  08-08 25 Breast: 1. Thompson, Anniston, 32.98. 
Female  07&U 25 Breast: 2. Woodsides, Kinlee, 44.15.
Male  11-12 50 Free: 3. Thompson, Maddax, 32.81. 5. Hopkins, Alec, 47.72. 7. Hopkins, Kendal, 52.29. 
Female  11-12 50 Free: 4. Rose, Claire, 41.05. 
Male  10-10 25 Free: 11. Campanella, Nathon, 29.07. 
Female  10-10 25 Free: 3. Crow, Haylee, 18.97. 
Female  09-09 25 Free: 1. Eaton, Mckenzie, 17.32. 4. Funk, Addi, 20.37. 
Male  08-08 25 Free: 1. Funk, Gannyn, 20.56. 
Female  08-08 25 Free: 1. Thompson, Anniston, 21.44. 
Female  07-07 25 Free: 6. Woodsides, Kinlee, 31.68. 7. Fred, Haylin, 32.91. 10. Hopkins, Josie, 43.19. 11. Hopkins, Zoe, 43.46. 
Male  15-18 50 Fly: 1. Higgerson, Paxton, 28.75. 
Female  11-12 50 Fly: 2. Rose, Claire, 50.08.
Female  09-09 25 Fly: 1. Funk, Kelby, 18.19. 
Male  08-08 25 Fly: 1. Funk, Gannyn, 27.83. 
Female  07&U 25 Fly: 1. Woodsides, Kinlee, 1:10.12.
Male  15-18 100 IM: 1. Higgerson, Paxton, 1:06.12. 
Male  11-12 100 IM: 1. Thompson, Maddax, 1:22.17. 
Female  11-12 100 IM: 1. Rose, Claire, 1:46.04.
Female  10&U 100 IM: 1. Funk, Kelby, 1:33.63. 4. Funk, Addi, 2:01.98. 5. Eaton, Mckenzie, 2:02.93. 

----------

Du Quoin @ Anna
Boys & Girls Swimming
June 14, 2018

Team Scores: Du Quoin 467, Anna 318

Du Quoin Results:
Female  07-08 100 Medley: 1. DQ-A (Foster, Annabelle; Woodsides, Kinlee; Thompson, Anniston; Fred, Haylin), 2:14.45.
Male  09-10 100 Medley: 2. DQ-A (Davis, Justice; Brown, Johnathan; Brayfield, Connor; VanZandt, JJ), 1:48.67. 
Female  09-10 100 Medley: 1. DQ-A (Crow, Haylee; Eaton, Mckenzie; Funk, Kelby; Funk, Addi), 1:25.29. 
Male  13-14 200 Medley: 1. DQ-A (Hopkins, Kendal; Eaton, Jakob; Jones, Malik; Campanella, Nathon), 3:49.49. 
Female  13-14 200 Medley: 1. DQ-A (Heape, Lauren; Russell, Malayna; Gossman, Lindsey; Hill, Camryn), 2:43.55. 
Male  15-18 200 Medley: 1. DQ-A (Gomes, Jonathan; Manning, Nathan; Higgerson, Paxton; Gomes, David), 2:15.69. 
Female  15-18 200 Medley: 2. DQ-A (Davis, Summer; Campanella, Makenzie; Gomes, Rachel; Darnell, Adalyn), 3:49.23. 
Male  07-08 25 Fly: 1. Funk, Gannyn, 26.65. 
Female  07-08 25 Fly: 1. Thompson, Anniston, 25.81. 2. Foster, Annabelle, 41.22. 3. Woodsides, Kinlee, 51.27.
Male  09-10 25 Fly: 2. VanZandt, JJ, 30.62. 3. Brown, Johnathan, 30.88. 6. Predny, Paul, 46.51.
Female  09-10 25 Fly: 1. Funk, Kelby, 18.08. 4. Crow, Haylee, 23.07. 
Male  11-12 50 Fly: 2. Thompson, Maddax, 36.26. 3. Hopkins, Alec, 1:09.25.
Female  11-12 50 Fly: 2. Rose, Claire, 49.62.
Male  13-14 50 Fly: 1. Jones, Malik, 39.15. 
Female  13-14 50 Fly: 1. Gossman, Lindsey, 37.11. 4. Russell, Malayna, 51.75. 
Male  15-18 50 Fly: 1. Gomes, David, 33.37. 2. Manning, Nathan, 36.65. 
Female  15-18 50 Fly: 2. Darnell, Adalyn, 40.28. 
Male  06&U 25 Free: 2. Vanzandt, Jake, 38.32. 3. McIntire, Carter, 45.59. 5. Zaragoza, Jacob, 51.02. 6. Lewis, Aiden, 1:03.36. 8. Lewis, Emerson, 1:19.63.
Female  06&U 25 Free: 2. McCrary, Briseia, 42.41.
Male  07-08 25 Free: 1. Funk, Gannyn, 20.06. 
Female  07-08 25 Free: 1. Lewis, Reagan, 28.54. 2. Fred, Haylin, 28.79. 3. Woodsides, Kinlee, 31.26. 4. Phipps, Anna, 31.41. 5. Foster, Annabelle, 31.48. 8. Hopkins, Zoe, 46.29.
Male  09-10 25 Free: 3. Brayfield, Connor, 20.76. 4. Davis, Justice, 23.94. 5. Campanella, Nathon, 27.60. 7. Fornear, Lelan, 41.20. 8. Humphreys, Jaxon, 52.54. 9. Humphreys, Maxen, 1:26.07. 
Female  09-10 25 Free: 2. Eaton, Mckenzie, 17.68. 4. Funk, Addi, 20.31. 5. McCrary, Deianira, 24.41. 
Male  11-12 50 Free: 3. Hopkins, Kendal, 53.51. 4. Eaton, Collin, 55.45.
Female  11-12 50 Free: 2. Gossman, Kristina, 48.39. 7. Campanella, Makenzie, 1:30.88. 
Male  13-14 50 Free: 1. Jones, Malik, 33.57. 
Female  13-14 50 Free: 3. Hill, Camryn, 41.80. 4. Russell, Malayna, 42.86. 
Male  15-18 50 Free: 1. Higgerson, Paxton, 26.28. 2. Gomes, Jonathan, 31.22. 
Female  15-18 50 Free: 2. Darnell, Adalyn, 35.63. 3. Davis, Summer, 44.55. 
Male  09-10 100 IM: 3. Brown, Johnathan, 2:22.07.
Female  09-10 100 IM: 1. Funk, Kelby, 1:35.10. 3. Funk, Addi, 1:56.59. 4. Crow, Haylee, 1:58.73. 
Male  11-12 100 IM: 1. Thompson, Maddax, 1:21.28.
Female  11-12 100 IM: 2. Rose, Claire, 1:48.23. 3. Gossman, Kristina, 2:05.20. 
Male  13-14 100 IM: 1. Eaton, Jakob, 1:38.30. 
Female  13-14 100 IM: 1. Heape, Lauren, 1:24.01. 2. Gossman, Lindsey, 1:32.91. 
Male  15-18 100 IM: 1. Gomes, Jonathan, 1:21.83. 2. Manning, Nathan, 1:24.17. 
Female  15-18 100 IM: 2. Gomes, Rachel, 1:30.18. 4. Davis, Summer, 1:59.14. 
Male  06&U 25 Back: 2. McIntire, Carter, 43.91. 3. Zaragoza, Jacob, 50.13. 5. Vanzandt, Jake, 52.83. 7. Lewis, Aiden, 1:32.40.
Female  06&U 25 Back: 3. McCrary, Briseia, 1:14.71.
Male  07-08 25 Back: 1. Funk, Gannyn, 26.71. 
Female  07-08 25 Back: 1. Thompson, Anniston, 23.38. 2. Lewis, Reagan, 31.06. 3. Fred, Haylin, 32.64. 4. Phipps, Anna, 32.97. 6. Hopkins, Josie, 45.56. 8. Humphreys, Ella, 48.38.
Male  09-10 25 Back: 1. Brayfield, Connor, 24.88. 2. Brown, Johnathan, 28.05.
Female  09-10 25 Back: 1. Funk, Kelby, 20.86. 4. McCrary, Deianira, 31.21. 
Male  11-12 50 Back: 1. Hopkins, Alec, 1:01.09. 2. VanZandt, Jaxon, 1:01.25. 4. Hopkins, Kendal, 1:17.43.
Female  11-12 50 Back: 4. Campanella, Makenzie, 1:17.94. 5. Dawe, Landree, 1:19.96.
Male  13-14 50 Back: 1. Eaton, Jakob, 46.81. 
Female  13-14 50 Back: 2. Gossman, Lindsey, 47.72. 3. Hill, Camryn, 54.37. 
Male  15-18 100 Back: 1. Higgerson, Paxton, 1:11.66. 2. Gomes, David, 1:18.38. 
Female  15-18 100 Back: 1. Gomes, Rachel, 1:32.35. 
Male  07-08 50 Free: 1. Vanzandt, Jake, 1:36.09. 2. McIntire, Carter, 1:46.37. 
Female  07-08 50 Free: 1. Lewis, Reagan, 1:04.48. 2. Fred, Haylin, 1:04.74. 3. Foster, Annabelle, 1:06.52. 4. Phipps, Anna, 1:12.74. 5. Hopkins, Zoe, 1:53.62.
Male  09-10 50 Free: 1. VanZandt, JJ, 45.40. 3. Davis, Justice, 58.02. 5. Campanella, Nathon, 1:08.86. 7. Fornear, Lelan, 1:52.94.
Female  09-10 50 Free: 2. Eaton, Mckenzie, 45.43. 3. Funk, Addi, 48.56. 5. McCrary, Deianira, 54.39. 
Male  11-12 100 Free: 1. Hopkins, Alec, 1:43.93. 4. Hopkins, Kendal, 2:10.57. 5. Eaton, Collin, 2:12.80. 
Male  13-14 100 Free: 1. Jones, Malik, 1:18.66. 
Female  13-14 100 Free: 1. Heape, Lauren, 1:15.74. 3. Hill, Camryn, 1:33.64. 
Male  15-18 100 Free: 1. Higgerson, Paxton, 59.17. 2. Manning, Nathan, 1:15.67. 
Female  15-18 100 Free: 1. Darnell, Adalyn, 1:21.95. 4. Davis, Summer, 1:44.87. 
Female  07-08 25 Breast: 1. Thompson, Anniston, 34.98. 2. Woodsides, Kinlee, 51.80.
Male  09-10 25 Breast: 3. VanZandt, JJ, 27.72. 4. Davis, Justice, 37.35.

----------

Herrin All-Stroke Invitational
Boys & Girls Swimming
June 9, 2018

Du Quoin Results:
Male  07-08 25 Free: 2. Funk, Gannyn, 17.91. 18, Fellner, Jaxon, 54.06. 
Female  07-08 25 Free: 2. Thompson, Anniston, 17.65. 14, Foster, Annabelle, 26.84. 17, Woodsides, Kinlee, 28.45. 
Male  09-10 25 Free: 25. Campanella, Nathon, 27.97. 
Female  09-10 25 Free: 2. Funk, Kelby, 15.07. 
Male  11-12 50 Free: 2. Thompson, Maddax, 29.39. 
Female  11-12 50 Free: 11. Rose, Claire, 36.50. 25, Dawe, Landree, 57.52. 27, Campanella, Makenzie, 1:07.84. 
Male  17-18 50 Free: 1. Higgerson, Paxton, 22.97. 
Male  07-08 25 Back: 2. Funk, Gannyn, 21.72. 
Female  07-08 25 Back: 1. Thompson, Anniston, 20.53. 12, Foster, Annabelle, 31.21. 15, Woodsides, Kinlee, 34.55. 
Male  09-10 25 Back: 18. Campanella, Nathon, 31.60. 
Female  09-10 25 Back: 1. Funk, Kelby, 17.52. 
Male  11-12 50 Back: 2. Thompson, Maddax, 36.03. 
Female  11-12 50 Back: 4. Rose, Claire, 40.66. 22, Dawe, Landree, 1:09.60. 25, Campanella, Makenzie, 1:11.42. 
Male  17-18 50 Back: 1. Higgerson, Paxton, 28.34. 
Male  07-08 25 Breast: 2. Funk, Gannyn, 28.01.
Female  07-08 25 Breast: 3. Thompson, Anniston, 29.73. 7, Woodsides, Kinlee, 49.09.
Female  09-10 25 Breast: 3. Funk, Kelby, 20.79. 
Male  11-12 50 Breast: 2. Thompson, Maddax, 35.92. 
Female  11-12 50 Breast: 4. Rose, Claire, 47.05.
Male  17-18 50 Breast: 1. Higgerson, Paxton, 29.69. 
Male  07-08 25 Fly: 1. Funk, Gannyn, 22.65. 
Female  07-08 25 Fly: 2. Thompson, Anniston, 22.98. 7, Foster, Annabelle, 41.16.
Female  09-10 25 Fly: 1. Funk, Kelby, 15.40.
Male  11-12 50 Fly: 2. Thompson, Maddax, 32.94. 
Female  11-12 50 Fly: 7. Rose, Claire, 43.41. 20, Dawe, Landree, 1:25.85.

SIGN UP AND STAY UPDATED!

© 2018-19 Doug Daniels Photography